ادامه انتقادها از فاجعه LUNA؛ بیل آکمن: رفتار پانزی گونه Terra کل اکوسیستم رمزارزها را تهدید می‌کند!

ادامه انتقادها از فاجعه LUNA؛ بیل آکمن: رفتار پانزی گونه Terra کل اکوسیستم رمزارزها را تهدید می‌کند!

گزارش مجله کوین‌گراف به نقل از یو.تودی؛ بیل آکمن، مدیرعامل شرکت مدیریت سرمایه پرشینگ اسکوئر، در توییتر ادعا کرد که شکست «ترا» غیرقابل اجتناب بود، زیرا این شرکت ساختار هرمی داشته است.

بیل آکمن، میلیاردر مشهور، توضیح می‌دهد که Terra به سرمایه‌گذاران خود وعده سود ۲۰ درصدی با پشتوانه رمزارزی داده که ارزش آن به تعداد خریداران جدید بستگی دارد. او اعتقاد دارد Terra جز استفاده از سرمایه مردم طرح تجاری دیگری نداشت و به همین دلیل فروپاشی آن از ابتدا آشکار بود.

آکمن می‌گوید Terra توانست بخاطر تبلیغات گسترده ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱ به موفقیت برسید. وی استدلال می‌کند: «به محض اینکه میزان عرضه فروشندگان از خریداران بیشتر شد، قیمت توکن LUNA تقریباً به صفر رسید و سرمایه‌گذاران زیادی با خود به قعر کشاند».

این میلیاردر اذعان می‌کند: « با اینکه بلاکچین یک فناوری امیدبخش است، اما طرح‌های پانزی مانند Terra تهدیدی برای کل صنعت رمزارزها هستند».

او می‌افزاید که چنین پروژه‌هایی ممکن است منجر به قوانین سختگیرانه شود که پروژه‌های خوب و بد را یکجا تحت‌الشعاع قرار می‌دهند. او معتقد است که خود صنعت رمزارزها باید قوانین نظارتی را تعیین کند.

طبق گزارشات، «دو کوان» یکی از بنیانگذاران Terra پیشنهاد داد تا با راه‌اندازی فورکی از بلاکچین شکست خورده، پروژه Terra را احیا کنند. اما تقریباً ۹۰ درصد از اعضای جامعه به این پیشنهاد رای منفی داده‌اند.

فروپاشی Terra توجه دستگاه‌های نظارتی زیادی را به خود جلب کرد. اوایل امروز، یون چانگ هیون، سیاستمدار کره‌جنوبی، خواستار برگزاری جلسه استماع برای شکست پروژه Terra شد. به گزارش خبرگزاری Yonhap، دستگاه‌های نظارتی کره‌جنوبی از صرافی‌ها خواستند تا تراکنش‌های مرتبط با بلاکچین Terra را گزارش نمایند.

هفته گذشته، جنت یلن، وزیر خزانه‌داری گفت که ریسک‌های مربوط به استیبل‌کوین‌ها پس از سقوط UST در حال افزایش است.

منبع: u.today

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا