رمزارز تتر

رمزارز تتر TETHER / USDT

رمزارز تتر TETHER / USDT

رمزارز تتر چیست؟

اگر در بازار رمزارزها فعالیتی داشته اید، حتماً نام رمزارز تتر به گوشتان خورده است. توکنی با پشتوانه فیاتی، که با هدف حفظ سرمایه تریدرها در زمان نوسانات شدید بازار به وجود آمده است. پشتوانه فیاتی به این معنا که هر تتر دلاری دقیقاً با اسکناسی یک دلاری، پشتیبانی می شود.

رمزارز تتر در واقع همان دلار دیجیتال است. تصور کنید، بیت‌کوین خود را در خطر ریزش قیمت می بینید. در صورت تبدیل آن به ریال، کارمزد زیادی متحمل خواهید شد و پس از شروع مجدد روند صعودی، بار دیگر می بایست همان کارمزد ها را بپردازید. اما با به وجود آمدن تتر، تنها کافیست رمزارز های خود را به چیزی از جنس ارزهای فیاتی با کارمزدی نزدیک به صفر تبدیل کنید و پس از معکوس شدن روند مجدداً به چیزی که بود بازگردانید. چیزی که این توکن را با ارزش می کند، همین ثابت ماندن نرخ آن در مقایسه با دلار است.

تاریخچه رمزارز تتر

تتر از بدو پیدایش

پروژه تتر در سال ۲۰۱۵ با دو توکن USDT با و EURT با پشتوانه دلار آمریکا و یورو شروع به کار کرد. توکن ها نخست از بلاکچین بیت‌کوین برای تراکنش های خود استفاده نمود. اما پس از گذشت مدت زمانی از بسترهای دیگری همچون اتریوم و ترون نیز بهره جست. علت این توسعه گران بودن بلاکچین بیت‌کوین بود.

همواره از تتر به عنوان نخستین استیبل کوین یاد می شود. کمااین که پس از آن استیبل کوین های فراوانی به بازار رمزارزها عرضه شده، هیچ یک از آنان تا کنون نتوانستند رقیب خطرناکی برای تتر شوند. این استیبل کوین در حال حاضر جایگاه سوم رمزارزها را پس از بیت‌کوین و اتریوم به خود اختصاص داده است.

مشخصات فنی تتر

نام: تتر Tether (USDT)

علامت اختصاری: ₮

رتبه: ۳ ام

ارزش بازار: ۹،۱۸۲،۷۳۵،۷۶۵ دلار

تعداد کوین های در گردش: ۹،۱۸۷،۹۹۱،۶۶۳ عدد

تعداد کل کوین های موجود: ۹،۴۷۸،۱۷۷،۴۴۲ عدد

بیشترین حجم ذخیره شده: نامعلوم

بالاترین قیمت از زمان پیدایش: ۱.۲۱ دلار

پایین ترین قیمت از زمان پیدایش: ۰.۰۰ دلار

صفحه اختصاصی Coinmarketcap

دکمه بازگشت به بالا