آشنایی با ۵ میم‌کوین رقیب دوج کوین و شیبا اینو

دوج پیدایش و رشد ناگهانی میم‌کوین‌ها چیزی خارج از جریان‌های اصلی ارزهای دیجیتال بود. پیش از جرقه‌ای که توسط ایلان ماسک زده شد، کمتر کسی فکر می‌کرد رمزارزهایی مانند دوج کوین و شیبا اینو فرصت عرض اندام پیدا کرده و سر از صرافی‌های بزرگ درآورند. جریانی عجیب که باعث پدیدار شدن گروهی جدیدی از رمزارزها تحت عنوان میم‌کوین یا به تعبیری دیگر شت‌کوین شد!

بسیاری از جوانان و حتی سرمایه‌گذاران بزرگ جذب این جریان شدند و تا پایان آن دوره کوتاه، اغلب با سود یا ضرر هنگفت روبه‌رو شدند. اکثر این میم‌کوین‌ها هم یا نابود شدند، یا کاشف به عمل آمد که کلاً به قصد کلاهبرداری آمده بودند! اما تعداد محدودی که باقی ماندند تلاش کردند علیرغم بی‌فایده بودن ذاتی‌شان برای بقای خود تلاش کرده و به رقبایی برای دوج‌کوین و شیبا اینو تبدیل شوند.

در این مطلب قصد داریم پنج مورد از مشهورترین باقیمانده‌های میم‌کوین‌ها را مورد بررسی قرار دهیم. توجه داشته باشید که این مطلب به منظور تأیید یا تکذیب سلامت مالی این کوین‌ها نیست و صرفاً جنبه‌ معارفه دارد.

۵- میم‌کوین Samoyedcoin (SAMO)

این میم‌کوین در اوج هیاهوی ایـن دست توکن‌ها از فضای خالی شبکه Solana بهره برد و خـود را معرفی کرد. البته با فروکش کردن این هیاهو، SAMO بیشتر به پلتفرمی برای آزمایش‌های Web تبدیل شد و با استفاده از همین امر توانست تا حدودی مشهور شود.
توکن SAMO درحال حاضر رتبه ۴۸۹ بازار را در اختیار دارد و در صرافی‌هـای Hotbit و BKEX قـابل مبادله است.

۴- میم‌کوین Kishu Inu (KISHU)

توکن KISHU یکی دیگر از رقیبان نه چندان قدرتمند دو میم‌کوین مـحبـوب شناخته می‌شود. Kishu Inu مانند سایرین با ادعاهای نامفهوم پا به عرصه گذاشت و بیـش از هر چیز با فعالیت مستمر در توئیتر و استفاده از جو آن زمان، همچنین صرف هزینه‌های بسیار برای تبلیغات شهرت نسبی بدست آورد. این توکن درحال حاضر رتبه ۳۵۱ را در بازار ارزهای دیجیتال دارد و در صرافی های Uniswap و BKEX مبادله می‌شود.

۳- میم‌کوین Floki Inu (FLOKI)

دقیقاً پس از توئیت معروف ایلان ماسک مبنی بر انتخاب اسمی برای سگ خود، اسم آن سگ یعنی FLOKI تبدیل به این توکن شد! استفاده سریع از این توئیت باعث شد پس از عرضه در Uniswap پامپ شدیدی را تجربه کند و به یکی از مشهورترین میم‌کوین‌ها بدل شود.
البته طبق روال معمول این پامپ در نقطه ای پایان یافته و FLOKI شروع به ریزش کرد. در حال حاضر این توکن جایگاه ۲۳۶ بازار ارزهای دیجیتال را در اختیار دارد.

۲- میم‌کوین Baby Doge Coin (BABYDOGE)

توکن BabyDoge نیز یکی دیگر از رقبای دوج کوین و شیبا محسوب می‌شود. این توکن نیز با استفاده از اسم و لوگوی Dogecoin شناخته شد، در حالی که هیچ ارتباطی به آن ندارد. BabyDoge مانند سایر میم‌کوین ها اهدافی عجیب و غیرقابل باور ارائه کرد و رشد سریعی داشت، اما فوراً متوقف شد با توکن‌سوزی های منظم جایگاه خود را حفظ کرد.

در حال حاضر BabyDoge در جایگاه ۱۸۲ قرار دارد و در صرافی غیرمتمرکز PancakeSwap قابل مبادله است.

۱- میم‌کوین Dogelon Mars (ELON)

توکن ELON را شاید بتوان نزدیک‌ترین رقیب DOGE و SHIB در نظر گرفت. سازندگان ناشناس آن با استفاده ترکیب اسم دوج کوین، ایلان ماسک و مارس از هیجانات آن زمان بازار به نفع خود استفاده کردند. همچنین مانند هر میم‌کوین دیگری هیچ نقشه راه قابل باوری ارائه نکرده است.

توکن ELON در جایگاه ۱۵۰ بازار ارزهای دیجیتال ایستاده و در کمال تعجب بسیاری از صرافی‌های شناخته شده آن را می‌پذیرند.

google.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا