صرافی کراکن برای پشتیبانی از معامله‌گران ایرانی بازرسی می‌شود!

صرافی کراکن برای پشتیبانی از معامله‌گران ایرانی بازرسی می‌شود!

گزارش مجله کوین‌گراف به نقل از بلاک‌ورکز؛ صرافی ارزدیجیتال مستقر در سانفرانسیسکو کراکن، به دلیل اینکه برخلاف تحریم‌های آمریکا امکان مبادلات رمزارزها را برای کاربران ایرانی فراهم کرده است، تحت تحقیقات فدرالی ایالات متحده قرار دارد.

خبرگزاری نیویورک‌ تایمر روز سه‌شنبه به نقل از پنج منبع آگاه گزارش داد که صرافی کرکن از سال ۲۰۱۹، وزارت خزانه‌داری ایالات متحده تحت بررسی بوده و ممکن است با جریمه مواجه شود.

مارکو سانتوری، مدیر ارشد حقوقی صرافی کراکن، گفت که این شرکت در مورد بحث‌های خاص با دستگاه‌های نظارتی اظهار‌نظر نمی‌کند و در حال حاضر تمرکز خود را بر رشد تیم و تجارت خود گذاشته است.

سانتوری در پاسخ به سوال خبرنگاران گفت: «کراکن از نزدیک بر رعایت قوانین تحریم‌ها نظارت می‌کند و مسائل احتمالی را نیز به مقاومات نظارتی گزارش می‌دهد».

طبق گزارش نیویورک ‌تایمز کراکن همچنان به کاربران کشورهای تحت تحریم، از جمله ایران، تا ژوئن خدمات ارائه کرده است. داده‌های Kraken نشان می‌دهد که این صرافی در ایران ۱۵۲۲ کاربر دارد. این شرکت ۱۴۹ کاربر در سوریه و ۸۳ کاربر در کوبا داشت که هر دو نیز تحت تحریم‌های آمریکا هستند. طبق گزارش‌ها، کراکن بیش از ۲٫۵ میلیون کاربر در ایالات متحده. و بیش از ۵۰۰,۰۰۰ کاربر در بریتانیا دارد.

منبع: blockworks.co

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا