رمزارز لایت کوین

رمزارز لایت کوین LITECOIN / LTC

رمزارز لایت کوین ltc litecoin

لایت کوین چیست؟

رمزارز لایت کوین ، رمزارزی همتا به همتا و نسبتاً قدیمی است که قابلیت پرداخت های سریع و ارزان را فراهم کرده است. این ارز دقیقاً مانند بیت‌کوین استخراجی است. به این معنا که امنیت آن با الگوریتم اثبات کار تأمین شده اما با این تفاوت که تراکنش های آن تقریباً چهار برابر سریع تر از بیت‌کوین است. برای آشنایی با لایت کوین به صورت دقیق تر با ما همراه باشید.

همانطور که پیشتر گفته شد، لایت کوین مانند رقیب بزرگ خود بیت‌کوین از الگوریتم اثبات کار استفاده کرده و متن باز است. هیچ گونه نهاد مرکزی یا دولتی بر آن نظارت نداشته و شبکه آن به صورت کاملاً غیرمتمرکز روی بلاکچین اداره می شود. تعداد لایت های موجود به ۸۴ میلیون واحد محدود شده و برای مصارف روزمره و ارزانتر طراحی شده است.

تاریخچه بیت کوین کش

سازنده رمزارز لایت کوین کیست؟

برخلاف ساتوشی ناکاموتوی مرموز، خالق لایت کوین هیچ گاه هویت خود را مخفی نکرد. چارلی لی، جوانی چینی با سابقه کار در شرکت های گوگل و کوین بیس، مغز متفکر این رمزارز بود است. وی در اکتبر سال ۲۰۱۱ با تغییراتی بزرگ اما کاربردی در پروتکل بیت‌کوین و رفع بسیاری از نواقص آن، این ارز را عرضه کرد. هدف او از این اینکار، با فرض اینکه بیت‌کوین را طلای کریپتوکارنسی ها در نظر بگیریم، عرضه نقره بود. یعنی پولی در دسترس تر و ارزان تر برای تراکنش و استفاده آن در مصارف روزمره، چیزی که با توجه به قیمت و کارمزد بیت‌کوین فعلاً انجام شدنی نیست.

لایت کوین کار خود را با قیمت ناچیز یک سنت آغاز کرد. بلافاصله پس از عرضه مورد استقبال عموم قرار گرفت و در سال ۲۰۱۷ با صعودی ۷۰۰۰ درصدی قیمت ۳۲۰ دلار را تجربه کرد و پس از اصلاح قیمت توانست جایگاه خود را به عنوان یکی از بزرگترین ارزهای موجود حفظ کند.

مشخصات فنی بیت کوین کش

نام: لایت کوین Litecoin
علامت اختصاری: LTC
رتبه: ۷ ام
ارزش بازار: ۴،۴۱۲،۵۹۰،۰۰۰ دلار
تعداد کوین های در گردش: ۶۴،۸۸۸،۴۴۶ عدد
تعداد کل کوین های موجود: ۸۴،۰۰۰،۰۰۰ عدد
بیشترین حجم ذخیره شده:
بالاترین قیمت از زمان پیدایش:
پایین ترین قیمت از زمان پیدایش:

قیمت لحظه ای و چارت

صفحه اختصاصی Coinmarketcap

دکمه بازگشت به بالا