رمزارز تزوس

رمزارز تزوس TEZOS / XTZ

رمزارز تزوس TEZOS XTZ

رمزارز تزوس چیست؟

رمزارز تزوس ، رمزارزی که از بدو ورودش به بازار موفق عمل کرده، خود را نخستین پلتفرم خود اصلاحگر با قابلیت ایجاد بی نهایت برنامه غیرمتمرکز در بستر خود معرفی می کند. پلتفرم قراردادهای هوشمند آن مانند ترون بوده و به همان شکل از الگوریتم اثبات سهام استفاده می کند. جهت آشنایی با تزوس به طور جامع تر، ما را در این مقاله همراهی کنید.

لازم است نخست به خصوصیات این رمزارز و تفسیر آنها بپردازیم. همانطور که پیشتر اشاره شد، تزوس رمزارزی خود اصلاحگر (On-Chain Governance) است. به این معنا که برای بدون نیاز به فورک و جداسازی بلاکچین، توانایی بروزرسانی و ایجاد تغییراتی روی آن فراهم شده است. قابلیت دیگری که لازم است به آن اشاره کرد، مدیریت درون زنجیره‌ای (On-Chain Governance) تزوس است. به این صورت که تمامی سهامداران در مدیریت آن سهم داشته و در پروسه ای سازمان یافته حق رأی دارند. ترکیب این دو قابلیت، امکان بهتر کردن روال تصمیم گیری در مدیریت پلتفرم را در گذر زمان فراهم کرده است.

تاریخچه بیت کوین کش

وایت پپر تزوس

وایت پیپر تزویر در سال ۲۰۱۴ توسط شخصی به نام آرتور بریتمن (Arthur Breitman) با نام مستعار L.M Goodman منتشر شد. وی بلافاصله همان سال، شرکتی به نام Dynamic Ledger Solutions را در ایالت دلاویر تاسیس کرد و سمت مدیریت اجرایی آن را به عهده گرفت. وی متخصص کامپیوتر و کارمند سابق موسسه بریجواتر و R3 بود و توانست با عرضه اولیه سکه (ICO) سرمایه قابل توجهی جذب کند.

بریتمن در عرصه اولیه توانست ۲۳۲ میلیون دلار سرمایه جذب کند و بنیاد تزوس را در زوگ سوئیس تأسیس کند. از آن موقع تا کنون، تزوس تغییرات و بروزرسانی های پر سر و صدایی را تجربه کرده که بسیاری از آنان باعث ایجاد نارضایتی در این جامعه شد. یکی از این موارد اجبار خریداران عرضه اولیه به پذیرش سیاست شناخت مشتری و مبارزه با پولشویی که با اعتراضات فراوان در این جامعه همراه بود. اما پس آن، مجدداً روال با ثبات و رو به رشدی را آغاز کرد و هم اکنون با قیمتی حدود ۲.۴۵ دلار در صرافی ها در حال معامله است.

مشخصات فنی بیت کوین کش

نام: تزوس Tezos

علامت اختصاری: XTZ

رتبه: ۱۳ ام

ارزش بازار: ۲،۱۴۱،۹۲۶،۰۸۷ دلار

تعداد کوین های در گردش: ۷۳۶،۴۱۳،۹۴۴ عدد

تعداد کل کوین های موجود: ۷۳۶،۴۱۳،۹۴۴ عدد

بیشترین حجم ذخیره شده: نامعلوم

بالاترین قیمت از زمان پیدایش: ۴.۴۶ دلار

پایین ترین قیمت از زمان پیدایش: ۰.۳۱ دلار

قیمت لحظه ای و چارت

صفحه اختصاصی Coinmarketcap

دکمه بازگشت به بالا