رمزارز ترون

رمزارز ترون TRON / TRX

رمزارز ترون چیست

رمزارز ترون چیست؟

پیش از آشنایی با رمزارز ترون لازم است بدانید، ترون نوعی سیستم سرگرمی و اشتراک محتواست که از تکنولوژی بلاکچین استفاده می کند. این شبکه به کاربران خود اجازه اشتراک و ذخیره اطلاعات را به صورت رایگان می دهد. با توجه به پشتیبانی طیف گسترده ای از برنامه های غیر متمرکز شاید بتوان گفت ترون نسل آینده شبکه های اجتماعی است.

رمزارز ترون در واقع ترونیکس نام دارد و با علامت اختصاری TRX شناخته می شود. کاربرد اولیه این رمزارز پرداخت پاداش بابت تولید محتوا به کاربران بوده است. اما با توجه به ارزان و سریع بودن تراکنش شبکه ترون، آن را قابل استفاده برای حتی روزمره ترین پرداخت ها کرده است. همچنین این شبکه قابلیت پشتیبانی از بی نهایت توکن متفاوت در بسترهای TRC-10 و TRC-20 را نیز داراست.

بستر TRC-10 استانداری است که بدون نیاز به ماشین مجازی ترون و همچنین بدون نیاز به هیچ دانشی قابلیت ساخت توکن های متفاوت را فراهم می سازد. اما استاندارد TRC-20 نیازمند دانش برنامه نویسی است و با استفاده موتور هوشمند نامبرده امکان راه اندازی قراردادهای هوشمند را فراهم کرده است.

تاریخچه بیت کوین کش

تیم اصلی سازنده ترون

مغز متفکر این مجموعه جوانی به نام جاستین سان (Justin Sun)، مدیر عامل فعلی بنیاد ترون است. وی سابقه ایفای نقش به عنوان نماینده ارشد ریپل در چین را نیز در کارنامه خود دارد. جاستین سان علاوه بر این، مدیرعامل اپلیکیشن Peiwo است که درحال حاضر بیش از ۱۰ میلیون کاربر فعال دارد.

بنیاد ترون در آوریل ۲۰۱۷ فعالیت خود را آغاز کرد. مدیر عامل جوان این بنیاد با عرضه اولیه سکه هایش در آگوست ۲۰۱۷ توانست بیش از ۷۰ میلیون دلار سرمایه جمع کند. پس از اندکی ترونیکس با قیمت ۰.۰۰۱۹ دلار در صرافی ها لیست شد و در تاریخ ۵ ژانویه ۲۰۱۸ توانست رکورد تاریخی خود را با قیمت ۰.۳۰ دلار به ثبت برساند. سپس در ژوئن سال ۲۰۱۸ به همراه قراردادهای هوشمند خود به شبکه اختصاصی ترون منتقل شد و از آن پس به عنوان یک کوین از این رمزارز یاد می شود.

مشخصات فنی بیت کوین کش

نام: ترون Tron

علامت اختصاری: TRX

رتبه: ۱۶ ام

ارزش بازار: ۱،۱۶۹،۲۴۹،۸۳۲ دلار

تعداد کوین های در گردش: ۶۶،۶۸۲،۰۷۲،۱۹۱ عدد

تعداد کل کوین های موجود: ۹۹،۲۸۱،۲۸۳،۷۵۴ عدد

بیشترین حجم ذخیره شده: نامعلوم

بالاترین قیمت از زمان پیدایش: ۰.۳۰ دلار

پایین ترین قیمت از زمان پیدایش: ۰.۰۰۱ دلار

قیمت لحظه ای و چارت

صفحه اختصاصی Coinmarketcap

دکمه بازگشت به بالا