رمزارز اتریوم

رمزارز اتریوم ETHEREUM / ETH

رمزارز اتریوم ETH ETHEREUM

اتریوم ملکه رمزارزها

رمزارز اتریوم پلتفرمی با هدف غیرمتمرکز سازی هر چیزی توسط ابزاری به نام قراردادهای هوشمند، پا به عرصه نهاد. چیزی که اتریوم خلق کرد، دنیایی بود که افراد بدون نیاز به ایجاد اعتماد، توانایی عقد قراردادهای گوناگون را داشته باشند. این قراردادها هرگز متوقف نخواهند شد و هیچ کس توانایی تخلف و تقلب در آن را نخواهد داشت.

در واقع اتریوم نخستین پلتفرمی بود که توانست با استفاده هوشمند از فناوری بلاکچین، چنین انقلابی در ارتباطات مالی و قراردادها به وجود آورد‌. رمزارز آن اتر نام داشته و علامت اختصاری ETH شناخته می شود. بلاکچین این پلتفرم ERC-20 نام دارد که امروزه توکن های فراوانی از جمله تتر در حال استفاده از آن هستند.

تاریخچه اتریوم

تاریخچه اتریوم

نابغه ای روسی به نام ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin) ایده پرداز و خالق اصلی پروژه در سال ۲۰۱۳، در حالی که تنها ۱۹ ساله بود، وایت پیپر (White Paper) اتریوم را منتشر کرد. وی برنامه نویسی ساکن کانادا بود که در اوج جوانی توانست حدود ۳۰ نفر از توسعه دهندگان مطرح را برای این پروژه گرد هم آورد.

ایده اولیه توسعه دهندگان اتریوم تنها ایجاد بستری مالی بود. اما پس از بحث فراوان درباره مفاهیم اصلی پروژه، ایده ویتالیک بوترین به شکل امروزی خود تغییر کرد و سر آخر در ژانویه ۲۰۱۴ با اعلام عمومی آن، اتریوم رسماً کار خود را آغاز کرد. در ژوئن همان سال بنیاد اتریوم در سوئیس تأسیس شد و تیم توسعه دهنده توانستند در فروش عمومی آن، بیش از ۳۱ هزار بیت‌کوین که در آن زمان حدود ۱۸ میلیون دلار ارزش داشت، جمع آوری کنند.

مشخصات فنی اتریوم

نام: اتریوم Etheteum

علامت اختصاری: ETH

رتبه: ۲ ام

ارزش بازار: ۲۶،۷۱۸،۴۹۰،۶۲۰ دلار

تعداد کوین های در گردش: ۱۱۱،۷۶۴،۰۰۹ عدد

تعداد کل کوین های موجود: ۱۱۱،۷۶۴،۰۰۹ عدد

بیشترین حجم ذخیره شده: نامعلوم

بالاترین قیمت از زمان پیدایش: ۱,۴۳۲.۸۸ دلار

پایین ترین قیمت از زمان پیدایش: ۰.۴۲ دلار

قیمت لحظه ای و چارت

صفحه اختصاصی coinmarketcap

دکمه بازگشت به بالا